Mõtted tänaseks

Nehemja raamat räägib Jeruusalemma linna ümber oleva müüri taastamisest ja templiteenistuse uuesti alustamisest. Nehemja osutus heaks juhiks ja võimekaks korraldajaks. Kui ta tundis, et on töö lõpetanud, läks ta tagasi Babülooniasse, et jälle oma „tavalisi“ ülesandeid täita. Kuid mõne aja pärast läks ta Jeruusalemma tagasi, kus sai peagi selgeks, et tema mõju oli hädasti vaja.

Kodumaale naasnud juudid olid hädas turvalisusega vaenulike naaberrahvaste keskel. Veelgi enam, nad olid pidevalt mõjude all, mis õõnestasid nende religioosset olukorda. Nende identiteet Jumala erilise rahvana oli pideva rünnaku all. Nad olid andnud varjupaiga (kõigist kohtadest just templis!) inimesele, kes ei oleks üldse pidanud seal olema (Nehemija 13:7−9), kuid oli veel hulganisti muid väärnähtusi. Nehemja märkas ka, kui paljud juudid olid võtnud võõramaalastest naised. Need naised ei olnud juudi eluviisi omaks võtnud, ei rääkinud nende keelt ja kujutasid mitmes mõttes ohtu Jumala rahva vaimulikule identiteedile. Kahtlemata valiksime tänapäeval teistsugused meetmed kui Nehemja, kuid meie vaimuliku identiteedi suhtes valvas olemine on sama hädavajalik alati.

Minu palve

Issand, ma soovin olla Sinu laps ja osa usukogukonnast, mis on Sulle ustav! Aita mul jääda kindlaks oma vaimulikule identiteedile Sinu lapsena!