Kujuta ette bioloogiaklassis rippuvat inimese luukeret – kõiki tema 206 luud. Kas sa tead, kui mitmel eri moel võivad 206 detaili olla ühendatud? Kui oleks ainult üks detail, siis oleks see 1 x 1 = 1. Kahe detaili puhul oleks see 1 x 2 = 2. Kolme detaili puhul 1 x 2 x 3 = 6. Sa taipad. Tee seda 206 detailiga ja vastus on hiiglasuur 10388 ehk 1, mille järel on 388 nulli! Nii mitmel eri moel on võimalik 206-osalist luukeret kokku panna, ja ainult üks neist on õige.

Missugune on siis tõenäosus, et see kõik sai kokku juhuslikult? Jerry Berman, kelle teine doktorikraad on inimbioloogias, uurib seda essees, mis on raamatus „In Six Days” (toim. John Ashton). Kui me suudaks need 206 luud juhuslikult ümber seada kord sekundis „iga sekund, mis on evolutsioonilise vaate hinnangul astronoomilises ajas (umbes 10 kuni 20 miljardit aastat), siis tõenäosus, et õige üldine asend saavutatakse juhuslikult, on vähem kui üks 10 miljardi aasta jooksul”. (lk 26) Ja see on kõigest luustik. Arvuta juurde 75 triljonit rakku, mis meil kehas on (10 miljardit neist üksnes meie ajukoores), pidades meeles, et iga rakk koosneb lõpmatult paljudest põhiosadest ja tohutust hulgast keerulistest valkudest, jääb meile tõenäosuseks null, et inimluustik, rääkimata kehast, oleks saanud juhuslikult areneda. (lk 27) Teisisõnu, statistiliselt on võimatu, et isegi 20 miljardi aasta töötlemisaja jooksul on inimolevus kokku pandud loodusliku valiku teel.

Jumaliku sõrmega on kivisse uurendatud need neljanda käsu sõnad: „Sest kuue päevaga tegi Issand taeva ja maa, mere ja kõik, mis neis on, ja ta hingas seitsmendal päeval: seepärast Issand õnnistas hingamispäeva ja pühitses selle.”

Kadunud Stephen Jay Gould jõudis järeldusele, et inimesed on „suurepärane evolutsiooniline juhus, milleks läks vaja 60 miljardit juhuslikku juhtumust”. (lk 28) Ei, väidab jumalik aruanne kivis, me ei ole üldse suurepärane juhus. Me oleme olevuste liik, kelle lõi ja valis universumi Jumal, meid loodi ja valiti Tema sõpradeks.

Ta andis meile hingamispäeva, et me seda kunagi ei unustaks. Pole ime, et Ta ütleb: „Pea meeles!”