Kas me pole tähtsad! Hiljuti kulutasid ameeriklased aastas 10 miljardit dollarit lihtsalt selleks, et oma mobiiltelefoni helinaid vahetada. Pool maailma läheb õhtul näljasena magama ja meie vahetame helinaid näruse 10 miljardi eest. Olgem ausad – meil läänes on omamistung. Ära mõtle majandusele (millele me praegusel ajal mõistagi palju mõtleme). Kui sa pead selle saama, siis sa pead selle saama. Ja maailma suurimad mänguasjade (nii laste kui ka täiskasvanute), vidinate, tööriistade, tühiste nipsasjakeste (garaažimüügi trofeed), portselani, DVD-de, rõivaste, helinate, jalanõude ja muruniidukite suurimad kollektsioonid kasvavad aina suuremaks.

Võib-olla on USA sellepärast saanud maailma suurimaks võlgnikriigiks. Krediitkaarte maksimaalse piirini kasutades oleme leidnud võimaluse naabrite ületrumpamiseks ning oma omandikuhjade ja kuluka elustiili kinnimaksmiseks. Üks kommentaator kirjeldas seda kui loomulike piiride tunnustamisest keeldumist. Kas nii ongi?

Ja siis tuleb seitsmenda päeva hingamispäev, kõigist inimkonnale usaldatud andidest kõige mittemateriaalsem. Seda ei saa pakkida, väikesteks tükkideks lõigata ega parimale pakkujale müüja. Seda ei saa lahti murda ega üle värvida. See on pigem mittemateriaalne, nähtamatu, igavese aja ajalik tükk, mis on visandatud inimese ellujäämise kalendrisse ja mis pakub ülimalt mittemateriaalset, isiklikku sõprust Loojaga.

Psalmisti hüüd meie tänases tekstis kuulub inimesele, kes on jõudnud täielikule arusaamisele, et kõik maised materiaalsed omandid kahvatuvad jumaliku pakkumise – omada Jumalat – valguses banaalseks tühisuseks. „Kes on mul muu taevas kui sina?” Jumal on nagu lapsevanem, kes tunneb rõõmu lapse omanikutunde üle: „See on minu issi, minu emme.” Ja kui päris aus olla, siis mis on meil tegelikult taevas ja maa peal Temaga võrreldavat? Tema hingamispäeva and saabub ustavalt ja vabastab meid vaikselt kontimurdvast finantsorjusest . Tundes survet aina rohkemaks ja rohkemaks, kuuleme hingamispäeva üleskutset ikka vähemale ja vähemale − vähem meie soove ja rohkem meie Jumalat. See on vabadus, mida oleme igatsenud.

„Tulge minu juurde ja mina annan teile hingamise.”