Kevad on võrratu aeg! Maa on täis õisi: kollased võilillepõllud, valevad toomingad metsanukas, nartsissi- ja tulbipeenrad aedades, viljapuude valged kroonid! Puhkenud looduse roheline on värske ja varjundirikas! Kaunis on meie Eestimaa! Seda ilu vaadates on südames tänu! Kui ma mõtlen sellele, et meie riik, Eesti riik, on vaba, iseseisev, siis on mu tänulikkus lausa ülevoolav.
Missugune riik on Jumala päralt? Kas ma võin Meie Isa palvet lausudes mõelda oma armsa kodumaa peale? Või on tegemist mingi teise riigiga? Taaveti Laulus aukuninga tulekust on sellised read: „Issanda päralt on ilmamaa ja selle täius, maailm ja kõik, kes seal elavad.“ (Ps 24:1) Kuid Johannese evangeeliumis on mitu korda viidatud Saatanale kui selle maailma vürstile ning Jeesus, kui ta vastas Rooma maavalitseja Pilaatuse küsimustele, möönis, et Tema riik ei ole sellest maailmast.
Uues Testamendis on 46 korda kasutatud väljendit „Jumala riik“ ja 20 korda väljendit „taevariik“. Nendest kirjakohtadest ilmneb, et Jumala riik või taevariik on hoopis teist laadi kui poliitilis-geograafilised institutsioonid. Ühelt poolt on taevariik meelelaad, mis võib siin ja praegu saada inimeste mõtetes alguse, teiselt poolt on see tulevikuühiskond, mille saabudes saavad ja sobivad sinna ainult taevariigi meelelaadi vastu võtnud inimesed.
Ma soovin, et Eestis valitseksid õigus, rahu ja rõõm ja et austataks Jumala riigi põhimõtteid.
Olgu meie tänahommikune palve eriliselt meie armsa Eestimaa pärast, riigikogu ja valitsuse pärast! „Niisiis, teie, kuningad, saage mõistlikuks! Teie, ilmamaa kohtumõistjad, laske endid noomida! Teenige Issandat kartusega ja ilutsege värisemisega!“ Psalm 2:10, 11
Hele Kulp